Körüklü çiçekçi tentesi

Körüklü Çiçekçi Tentesi

Körüklü Tente işlemleri nasıl yapılır, dendiği zaman karşımıza ilk çıkan konu zemindir. Zeminin çim, toprak, beton gibi farklı yapıları olabilir. Zira bu tür farklı zeminlerin hepsine tente kurmak mümkündür. Tente kurulum işlemleri nasıl yapılır sorusuna verilecek cevabın başlangıç noktası da bu nedenle zemindir. Mafsallı Tente kurulum işlemleri nasıl yapılır diyen bir kimse öncelikle zemini tespit etmeli ve gerekli düzenlemeyi yapmalıdır. Bu düzenlemeler zeminin eğimi var ise düzleştirilmesi, çukurluklarının giderilmesi gibi işlemler olarak, yani kamelya inşasına uygun alanı yaratmak biçiminde özetlenebilir. Tente Montaj alanı istenen şartlara getirilmesinden sonra tentenin montajına başlamak artık mümkündür. Fakat tentenin tabanın yerden belli bir miktar yukarıda olması tercih sebebidir, çünkü zeminimiz, kamelyamızın çevresi bir çimlik yada kır alanı ise böceklerden korunmak adına bu önleme başvurulur. Yine yağmurlu havalarda göz önüne alındığında kamelyaya yerden yükseklik vermek daha da önem kazanır. O halde ikinci aşamada zemine belli yüksekliği sağlayacak dikmeler ve Çiçekçi Körüklü Tente tabanı çökmesin diye destekler konulmalıdır. Sonrasında bu dikme ve destekler üzerine kamelya tabanı kurulur. Bu aşamada parçaları birbirine eklemek için çivileme, vidalama, kullanılan malzeme cinsine göre kaynak gibi yollara başvurulabilir. Sonraki adım ise kamelya direklerinin yerleştirilmesidir. Aynı yöntemler ile direklerde yerleşince son adım olarak çatının kurulması ve çatı malzemesinin kaplanmasına sıra gelir. Ve iskelet böylece bitmiş olup detaylara geçilebilir.

Tente Teknik Özellikleri

  • 40x40x2 mm profil boru elektrostatik toz boyalı
  • 70’lik boru tente kumaşının sarılmasına yarar kanallı ve paslanmaya karşı galvaniz kaplı
  • 50x55x2 mm kalınlığında alüminyum ön kornej elektrostatik toz boyalı
  • 25 lik alüminyum tente saçak borusu elektrostatik toz boyalı
  • Tente kollarımız tamamen alüminyum olup çift çelik halatlı ve yaylı sistemdedir.
  • Tente kollarımız 9 cm genişliğinde 3mm et kalınlığındadır
  • Tente kollarımız elektrostatik toz boyalıdır.
  • Tente Montaj ayakları tavan ve duvar olmak üzere 2 ye ayrılır 15 mm kalınlığındadır.
  • Standart olmayan montaj alanları için yerinde özel ayaklar ile montaj yapmaktayız.
  • Ayakların montajında özel imalat gömlekli çelik dübeller kullanılmaktadır.

Tente kumaşlarımız;

PVC Branda (en ekonomik koşullarda kullanıma olanak sağlayan su geçirmez polyester)
Yerli akrilik Kumaş (su iticilik özelliği olan yerli üretim güneş ışınlarını kırarak altını daha serin tutan şık tente kumaşı)
İthal Akrilik Kumaş (su iticilik özelliğinin yanı sıra 5 yıl solmazlık garantisi olan İspanya menşeli ithal tente kumaşı)

Hemen Ara
WhatsApp Destek